Jdi na obsah Jdi na menu
 

PLAVÁNÍ NASTÁVAJÍCÍCH MAMINEK 2017 - 2018

INFORMACE KE ŠKOLNÍMU ROKU 2017-18
Ve školním roce 2017-18 nebude pořádán žádný kurz pro plavání nastávajících maminek z důvodu změn v RVP ZV od 1.9.2017 a dále z důvodu uzavření bazénu v Šumperku a přesunu základních škol na bazén Zábřeh. Z těchto důvodů není volná kapacita pro tento kurz.  O případných změnách budou nové informace zde.   

 

Vážené nastávající maminky,
pobyt ve vodě v době Vašeho těhotenství pomáhá podpoře dobré psychické a fyzické  kondice, uvolnění pánevního dna, pomáhá nácviku správného dýchání, zmírňuje časté bolesti páteře a kloubů a často pomáhá i od bolestí hlavy.Při plavání a pobytu ve vodě posilujete, protahujete a uvolňujete svaly, uvolňujete klouby a procvičujete plíce, provádíte nácvik správného a hlubokého dýchání. Pobyt ve vodě vás dostává do stavu celkové relaxace, uvolňuje napětí a stres.

  • Nehrozí přehřátí či podchlazení organismu ženy
  • Voda působí jako celkové masážní médium na celý povrch těla
  • Jedině plaváním dosáhnete v těhotenstvím polohy na břiše
  • Nehrozí ztráta tekutin a minerálů potem
  • Vodní masáž působí částečně jako prevence tvorby varixů a hemoroidů

Plavání a cvičení těhotných žen ve vodě doplňuje přípravu ženy na porod. WHO hodnotí plavání jako nejvhodnější sport v období těhotenství.

Jak budeme cvičit a plavat ?
Cvičení bude prováděno společně s kurzem plavání batolat. Větší část bazénu je volná, v bazénu je klid a dostatek času, abyste se pod vedení instruktora seznámily se základními cviky, získali nové znalosti a měli možnost si tyto cviky sami procvičovat, užít si klidného a volného plavání bez veřejnosti s možností využití whirlpool i příjemně vyhřáté parní lázně. Cvičení je cíleně zaměřeno na zvýšení a zlepšení psychické a fyzické kondice nastávající maminky a k blížícímu se porodu.

Budeme využívat pomůcky ?
Ano, veškeré pomůcky, které jsou potřebné pro tento typ cvičení a plavání jsou k dispozici. Budete využívat nadlehčovací, fixační, posilovací a bezpečnostní pomůcky k Vaší plné spokojenosti a pohodlí.

Termíny plavání.
Plavání těhotných žen dohodneme vždy individuálně na telefonu 739 609 546 nebo na emailu bohumil.molek@tiscali.cz. Sjednáme si schůzku kde se dohodneme na předpokládaném počtu lekcí a jejich termínech. Individuálně dohodneme i další osobní požadavky maminky tak, aby pobyt ve vodě byl pro vás příjemný. Plavání nastávajících maminek probíhá současně s plaváním batolat. 

 


Vyberte přihlášku a klikněte na ...
přihláška na rok 2017-18 není k dispozici z výše uvedených důvodů.         
   
                     
tehotna-zena-2a-1-.jpg       
                  Vyzkoušejte věci, které nejsou drahé,  
             ale jsou příjemné a smysluplné!

 
 

 

Kontakt

Plavecká škola Zábřeh

www.plaveckaskolazabreh.cz